امضای تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز

امضای تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیرازدانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز 17 آبان ماه 93، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم نامه در آیینی با حضور اعضای هیئت رئیسه 2 دانشگاه ، توسط دکترمجید ارشاد، رئیس دانشگاه شیراز و دکتر محمدهادی ایمانیه ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و خدمات بهداشتی و درمانی استان فارس به امضا رسید.
رئیس دانشگاه شیراز در این مراسم اظهار امیدواری کرد که این تفاهم نامه زمینه مناسبی را برای پیشرفت علم و پاسخگویی به نیازهای جامعه توسط دو دانشگاه فراهم سازد.
دکتر ارشاد ، هدف از انعقاد این تفاهم نامه را ، توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی، توسعه ای، اداری و مالی و فرهنگی دانشجویی بین دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد .
وی، برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات آموزشی در راستای فعالیت‌های بین رشته‌ای و بهبود کیفیت آموزش‌های تئوری و عملی ، تسهیل در انجام پایان نامه‌های تحقیقاتی مشترک دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، شرکت دانشجویان هر دانشگاه در دوره‌ها و کلاس‌های دانشگاه دیگر و برگزاری مشترک دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مهارتی را از مهمترین بخش همکاری های آموزشی تفاهم نامه برشمرد.
رئیس دانشگاه شیراز در ادامه به موضوع همکاری های پژوهشی پرداخت و اظهار داشت: برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های علمی مشترک با همکاری اعضای هیأت علمی و سرمایه‌گذاری مالی مشترک متناسب با نوع گردهمایی ، ارائه خدمات اطلاعات پژوهشی کتابخانه‌ای و بانک‌های اطلاعات داده‌ای ، تسهیل استفاده از امکانات آزمایشگاهی و تجیهزات مرتبط ، سرمایه‌گذاری مشترک روی طرح‌های تحقیقاتی ، تسهیل تشکیل شرکت‌های دانش بنیان مشترک ، اعلام نیاز طرفین به خدمات پژوهشی و تأمین نیازهای بومی در راستای حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی ؛ از جمله قسمت های تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.
دکتر ارشاد خاطر نشان کرد : در قالب این تفاهم نامه ، همکاری های خدماتی و پشتیبانی شامل ارائه خدمات به اعضای هیأت علمی و دانشجویان و کارکنان در حوزه‌های فعالیت‌های رفاهی، مجتمع‌های خدماتی-فرهنگی-تفریحی و گردشگری و سالن‌های همایش ،ارائه خدمات درمانی در مراکز تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه شیراز ، ارائه تسهیلاتی برای تبادل پرسنل (اعضای هیأت علمی و کارکنان) بصورت مأموریت با زمان مشخص بین دو دانشگاه و همچنین ارائه تسهیلات برای تبادل امکانات سخت افزاری مانند دستگاه‌ها و تجهیزات در قالب قراردادهای مشخص تنظیم شده ؛ صورت می گیرد.
وی در پایان به موضوع خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت : تبادل نرم‌افزارها، تجارب فنی و علمی وخدمات سخت‌افزاری ، اطلاع‌رسانی از امکانات علمی، آموزشی، پژوهشی، رفاهی، گردشگری و نیز سمینارها و نشست‌ها و گردهمایی‌های اجتماعی- علمی و فرهنگی طرفین و ایجاد لینک بین پایگاه های اطلاع‌رسانی طرفین ، تولید محصولات و تجارب و دانش فنی مشترک مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارائه خدمات به طرفین در زمینه دوره‌ها و فعالیت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات (مثل آموزش‌های الکترونیکی، پزشکی از راه دور) بر اساس تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجرا می شود.
 

عکس های بیشتر مرتبط با این خبر در آرشیو الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه شیراز موجود است.
http://gallery.shirazu.ac.ir


آخرین اخبار

اجرای 35 طرح عمرانی در دانشگاه شیراز: افتتاح تالار اجتماعات بخش شیمی و فیزیک
اجرای 35 طرح عمرانی در دانشگاه شیراز: افتتاح تالار اجتماعات بخش شیمی و فیزیک
در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه شیراز و جمعی از اعضای هیات رییسه، اساتید و دانشجویان، تالار اجتماعات بخش شیمی و فیزیک دانشگاه شیراز به بهره برداری رسید. دکتر محمدحسین ستایش، معاون اداری و مالی دانشگاه شیراز در آیین گشایش اظهار داشت : آمفی تئاتر بخش...
امضای تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز
امضای تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز 17 آبان ماه 93، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه در آیینی با حضور اعضای هیئت رئیسه 2 دانشگاه ، توسط دکترمجید ارشاد، رئیس دانشگاه شیراز و دکتر محمدهادی ایمانیه ، رئیس دانشگاه علوم...
تولیدکننده ایرانی تحت فشار مالیات و تامین اجتماعی است
تولیدکننده ایرانی تحت فشار مالیات و تامین اجتماعی است
عضو هیئت علمی بخش اقتصاد دانشگاه شیراز گفت: متاسفانه دولت ها آمار غلط ارائه می کنند و ما را به عمق فاجعه نمی برند. آمار بیکاری در ایران چیزی حدود 10 تا 12 درصد اعلام می شود اما در واقع آمار بیکاری بیش از این میزان است.
جرایم مالی در صدر پرونده تخلفات فضای مجازی است
جرایم مالی در صدر پرونده تخلفات فضای مجازی است
مطبوعات فارس/سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی، سه شنبه در نخستین همایش ملی 'تغییرات خانواده و چالش های آن در ایران' در دانشگاه شیراز افزود: جرایم مالی 70 درصد، جرایم هتک حیثیت و حرمت 20 درصد و کلاهبرداری های اینترنتی 10 درصد جرایم در فضای مجازی این...
جلسه هم اندیشی اداری ومالی دانشگاه شیراز
جلسه هم اندیشی اداری ومالی دانشگاه شیراز
جلسه هم اندیشی اداری ومالی دانشگاه با حضور رؤسای دانشکده ها، معاونین اداری و مالی واحدها، رؤسای حسابداری و همچنین رؤسای امور اداری واحدها در روز چهارشنبه مورخ 24/11/97 در ساعت 14 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید آغاز گردید. در ابتدای سخن آقای...
برگزاری سمینار معاونان اداری و مالی دانشگاه‏ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ی 7 کشور در دانشگاه شیراز
برگزاری سمینار معاونان اداری و مالی دانشگاه‏ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ی 7 کشور در دانشگاه شیراز
سمینار معاونان اداری و مالی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری منطقه ی 7 کشور در این دانشگاه برگزار شد. دکتر زبرجد، معاون اداری و مالی دانشگاه شیراز در این سمینار از ارسال آیین نامه ی اجرایی شوراهای مناطق 10 گانه ی دستگاه ها و مؤسسات...
نشست معاونان اداری و مالی دانشگاه های برتر و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز
نشست معاونان اداری و مالی دانشگاه های برتر و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز
نهمین نشست معاونان اداری و مالی دانشگاه های برتر و بزرگ کشور در دانشگاه شیراز برگزار شد. معاونان اداری و مالی 10 دانشگاه بزرگ و برتر کشور در 2 نشست صبح و بعدازظهر درباره مسائل اداری و مالی دانشگاه ها و نظام آموزش عالی کشور و حل چالش های فرارو بحث...